Az alábbi példán keresztül mutatnám hogyan ábrázoljunk kört egy adott síkban.
Ha egy általános helyzetű síkban ábrázolunk kört akkor annak mindkét vetülete ellipszis lesz. Ilyenkor "elég csak" a nagytengelyek és kitengelyek kiszerkesztése mind az első és második képen. Síkforgatással tudjuk kiszerkeszteni a kör középpontját.
Az első és második képen szerkeszthetjük az ellipszis átmérőket. A nagytengelyekkel kezdjük és mindig az adott főegyenessel párhuzamos és a megadott kör sugarával azonos nagyságú. (mivel ez az ellipszis valójában kör csak a vetületben az, így a nagytengely a leghosszabb átmérő ami még nem torzul) Az első képen az első főegyenessel párhuzamos a nagytengely a másodikon pedig a második főegyenessel. A kistengely pedig a nagyra merőleges, nagyságát pedig úgy tudjuk meghatározni hogy visszaforgatjuk a forgatott képbe.
Itt egy konkrét példa:
Adott a P pont és a t = XY egyenes, valamint a t-re illeszkedő T pont. Ábrázoljuk azt a kört, amely áthalad a P ponton, és a t egyenest a T pontban érinti. Szerkesszük meg a kör lényeges átmérőit, továbbá ezek végpontjaiban az érintőket, és rajzoljuk meg a vetületi görbéket. P(45, 70, 235); X(45, 100, 275); T(100, --, --); Y(200, 150, 205).
A megoldás: